Greita valdžia: kaip išnaudoti greitį didinant pajėgumus daryti daugiau gero

Seminaras #5

Greita valdžia: kaip išnaudoti greitį didinant pajėgumus daryti daugiau gero

Aprašymas

Vyriausybinės organizacijos visame pasaulyje patiria milžinišką spaudimą teikti gyventojams geresnes, spartesnes ir pugesnes paslaugas bei susirodoti su augančia nespėtų atlikti darbų “uodega”.

Didėjančios išlaidos, neefektyvumai, nurėžti biudžetai, kritusi moralė, nepavykę IT projektai, pasenusios sistemos ir infrastruktūra – visa tai yra negebėjimo “nuveikti daugiau su mažiau” pasekmės. Taigi kaip įstaigos gali įveikti šiuos iššūkius? – Pripažindamos, kad šie iššūkiai tėra simptomai pagrindinės problemos – nepakankamų pajėgumų. Tiesiog, valstybinės institucijos neturi tokių pajėgumų, kad padarytų tiek gero, kiek iš jų tikimasi.

Šis seminaras supažindins dalyvius su inovatyviu pasiteisinusiu būdu išspręsti nepakankamų pajėgumų problemą taip, kad institucijos veikla taptų geresnė, greitesnė ir kartu pigesnė. Esmė – nešvaistyti institucijos ribotų išteklių kovojant su simptomais ar prašant papildomų išteklių ir finansavimo, bet susitelkti į paprastus būdus pagreitinti veiklos procesus ir sprendimų priėmimą. Dalyviai sužinos pasiteisinusias strategijas ir taktikais bei bus supažindinti su įdiegtais pavyzdžiais, kaip procesai ir sprendimų priėmimas viešajame sektoriuje gali būti pagreitinti 80%.

Užsiėmimą ves Kenas Mileris ir Dr. Alanas Barnardas. Seminaras parengtas pagal koncepcijas, kurias lektoriai pristatys dieną prieš vyksiančioje konferencijoje. Jūdviejų išskirtiniai požiūriai į inovacijas viešojo sektoriaus vadyboje bei Apribojimų teorijos taikymą, leis rasti atsakymus į specifiškiausius klausimus.

Seminaro programa

Pirmoji dalis: greitesnės valdžios procesai

  • Institucijų veiklos kertinės problemos ir paprastų, bet inovatyvių, sprendimų suvokimas.
  • Kodėl greitis? Sąsajos tarp geresnio, greitesnio ir pigesnio, bei kaip susitelkimas į netinkamą dedamąjį veda prie neigiamų pasekmių.
  • 5 strategijos su realaus gyvenimo pavyzdžiais iš viešojo sektoriaus organizacijų, tapusių žymiai, žymiai spartesnėmis.
  • Įrankiai, padedantys surasti 80% pagerinimo galimybę.
  • Veiklos rodikliai ir atskaitomybė: kaip atskaitomybės iniciatyvos slopina inovacijas ir stabdo institucijos našumą.
  • Teisingai naudojami teisingi veiklos rodikliai.

Antroji dalis: greitesni ir geresni sprendimai

  • Kodėl lėti ir/ar silpni sprendimų priėmimo procesai bei blogi kompromisai yra dar viena kertinė prasto našumo ir nepakankamų pajėgumų priežastis?
  • Naujo TOC pagrindu sukurto metodo Change Matrix Cloud (Pokyčių Matricos Debesis) pristatymas. Metodas skirtas perprasti pasipriešinimą pokyčiams bei juo pasinaudoti paspartinant bendradarbiavimu grįstą sprendimų priėmimą.
  • Realaus gyvenimo atvejų analizė ir sėkmės istorijos iš viešojo sektoriaus organizacijų, panaudojusių Pokyčių Matricos Debesį sprendžiant esminius konfliktus.

Trečioji salis: klausimų & atsakymų sesija

  • Bet kokie klausimai iš bet kurios viešojo sektoriaus srities: jūs nustatote darbotvarkę.

Kiekvienam užsiėmimo dalyviui bus įteikta Keno Millerio knyga „Extreme Government Makeover: Increasing Our Capacity to Do More Good“.

register

Pagrindiniai faktai

Kur, kada

Pradžia: 2013-10-25 09:00 (penktadienis)
Trukmė: 8 val.
Vieta: LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius

Kas

Lektoriai: Kenas Milleris, Dr. Alanas Barnardas
Dalyviai: Valstybės institucijų vadovai bei pareigūnai, valstybės tarnautojai
Kalba: anglų

Kaina

520 LTL

Registracija

Norėdami užsiregistruoti į užsiėmimą užpildykite šią formą.

Apie lektorius

Kenas Milleris

Ken MillerKenas yra Pokyčių ir inovacijų agentūros įkūrėjas. Ši organizacija padeda valstybės įstaigoms ir institucijoms didinti savo veiklos efektyvumą. Kasmet Kenas konsultuoja tūkstančius valstybinių įstaigų vadovų.

Taip pat Kenas daug rašo valstybės valdymo, viešojo administravimo temomis ir kartu su bendraminčiais yra įkūręs virtualią bendruomenę „Viešasis sektorius – jėga!“ (Public Great). Ši bendruomenė vadovaujasi nuostatomis, kad dirbti valstybei yra garbė, kad viešajame sektoriuje dirba daug puikių žmonių, bet jiems ne visada sekasi gerai dirbti todėl, kad valstybinėse struktūrose daug netvarkos. „Tad pakeiskime jas – padarykime puikias!“ – ragina Kenas.

Dr. Alanas Barnardas

Alan Barnard

Alanas yra vienas garsiausių Apribojimų teorijos (TOC) ekspertų pasaulyje. Kaip Goldrato tyrimų laboratorijos generalinis direktorius jis dirbo su pačiu TOC kūrėju dr. Eliyahu Goldrattu. Alanas inicijavo daug tyrimų, susijusių su TOC, jo dėka TOC buvo įdiegta daugybėje privačių įmonių ir viešojo sektoriaus įstaigų, kas padėjo joms pasiekti ženkliai geresnių rezultatų su mažesniais ištekliais ir per trumpesnį laiką.

Alanas dažnai kviečiamas skaityti pranešimų į įvairias tarptautines konferencijas, taip pat jis parašė du skyrius bene geriausiai parduodamo TOC vadovo, kurį 2010 m. išleido „McGraw Hill“.

Jo gyvenimo aistra – padėti organizacijoms ir pavieniams žmonėms atskleisti savo potencialą ir pasiekti geresnių rezultatų per trumpesnį laiką ir su mažiau išteklių. Alanas daug savo laiko ir jėgų skiria pelno nesiekiančioms organizacijoms, kurios padeda viešajam sektoriui, nevyriausybinėms organizacijoms ir žmonėms taikyti TOC įžvalgas ir gauti TOC teikiamą naudą.

Daugiau apie lektorių

Registracija

Norėdami užsiregistruoti į užsiėmimą užpildykite šią formą