Remigijus Šimašius

Pranešimo tema

Kodėl vyriausybės sužlugdo viešojo sektoriaus reformas (ir kodėl kartais ne)

Aprašymas

Kiekvienai reformai įvykti reikia, kad ją palaikytų politikai, valstybės aparatas ir visuomenė. Dažniausiai kurio nors elemento tiesiog nėra. Patirtis rodo, kad bandymas reformas prastumti be kurios nors grupės palaikymo arba žlunga iš karto, arba reformą palaidoja kitame etape. Kiekvienam pokyčių vykdytojui kyla klausimas, kaip užsitikrinti šią įvairiapusę paramą. Pranešime bus parodoma kaip tai užtikrinti pasinaudojant paprasta politinio veikimo etikos taisykle “sakyk, ką ruošiesi daryti, daryk, ką sakai”.

Bus aptariama, kaip padaryti, kad žmonės iš oponentų ar indiferentiškųjų rato taptų reformos palaikytojais. Taip pat aptarsime, kaip visgi elgtis, kai palaikymas yra dalinis, ir kaip užtikrinti, kad jis atsirastų vėliau. Tam iliustruoti bus pasinaudota patirtimi diegiant verslą prižiūrinčių institucijų veiklos reformą.

Kiekvienai reformai įvykti reikia, kad ją palaikytų politikai, valstybės aparatas ir visuomenė. Patirtis rodo, kad bandymas reformas prastumti be kurios nors grupės palaikymo arba žlunga iš karto, arba reformą palaidoja kitame etape.

Kiekvienai reformai įvykti reikia, kad ją palaikytų politikai, valstybės aparatas ir visuomenė.

Dažniausiai kurio nors elemento tiesiog nėra.

Kaip užtikrinti pokyčių įgyvendinimą pasinaudojant paprasta politinio veikimo etikos taisykle: 'Sakyk, ką ruošiesi daryti, daryk, ką sakai'.

Kaip padaryti, kad žmonės iš oponentų ar indiferentiškųjų rato taptų reformos palaikytojais.

Kaip elgtis, kai palaikymas yra dalinis, ir kaip užtikrinti, kad jis atsirastų vėliau.

Patirtis diegiant verslą prižiūrinčių institucijų veiklos reformą Lietuvoje.

Skaidrės

Video

Comments are closed.