Ianas Heptinstallis

Pranešimo tema

Efektyvūs pirkimai statybų ir investiciniuose projektuose: suteikite gyventojams 25 proc. daugiau išleisdami tiek pat

Aprašymas

Dideli projektai yra kritiniai vyriausybėms – tai pagrindiniai įrankiai stimuliuoti ekonomiką, investicijų rezultatai daro didelę įtaką piliečių gyvenimui ir jie sudaro reikšmingą valstybės biudžeto dalį. Štai Jungtinėje Karalystėje statybų, IT ir gynybos projektai sudaro apie 20 proc. valstybės išlaidų.
Suprantama, didelius projektus yra sudėtinga valdyti – vėlavimas, biudžeto viršijimas ir projektų atšaukimas yra gana įprasti reiškiniai. Vis dėlto projektus galima kontroliuoti ir tobulinti jų vykdymą, tik tam dažnai reikia patyrusių specialistų, kurių rasti nėra paprasta, be to, ir kainuoja jie daug. Mūsų sprendimas siūlo alternatyvą. Šiame pranešime bus atskleista, kaip valdoma dauguma viešojo sektoriaus projektų ir kaip atliekami jų viešieji pirkimai.

Veiksmingos, bet paprastos priemonės, patikrintos daugybėje organizacijų, leidžia ženkliai pagerinti projektų rezultatus ir mes atskleisime esminius principus, kaip pritaikyti šias priemones. O pradėti reiktų nuo to, kaip projektai yra planuojami ir kontroliuojami. Per pastaruosius 20 metų tokios organizacijos kaip „Boeing“, „Tata“, taip pat Japonijos vyriausybė iš esmės pakeitė savo projektų įgyvendinimą.
Mes atskleisime, kaip jie tai padarė.
Tačiau vien tik to nepakanka. Metodai, kurie tokioms organizacijoms kaip minėtosios padeda sutrumpinti projektų įgyvendinimo laiką 25–50 proc. ir sumažinti išlaidas 10–30 proc., negali būti pritaikyti projektams, kurių viešieji pirkimai ir sutartys sudaromi taip, kaip anksčiau, pagal senus principus. Norėdami sutrumpinti projekto trukmę ir sumažinti išlaidas, privalome pakeisti ir požiūrį į viešuosius pirkimus.

Kitas mūsų principas apima tam tikrus išbandytus pokyčius, kuriuos reikia padaryti atrankos ir viešųjų pirkimų sistemoje. Šie pokyčiai padės įgyvendinti projektus per trumpesnį laiką ir laiku, skirti jiems mažiau pinigų neaukojant projekto apimties ir kokybės.
Yra tik viena bėda – naujovių diegimas nebus lengvas. Reikia pakeisti įpročius, taigi reiks mokyti tiekėjus, keisti jų požiūrį. Tai nelengva, bet verta daryti. Įsivaizduokite, kad išleidžiate tiek, kiek dabar, bet už tai sukuriate savo piliečiams 25 proc. geresnius kelius, parkus ir sistemas ir taip stipriai pagerinate jų kasdienį gyvenimą.

skaitykite Iano tinklaraštį

Santrauka

Norėdami ryškiai sumažinti projekto trukmę ir kainą, privalote pakeisti požiūrį į viešuosius pirkimus.

Yra patikrintų, veikiančių būdų, kaip patobulinti tiekėjų atranką ir viešuosius pirkimus.

Kaip skirti projektams mažiau laiko ir vis tiek juos įgyvendinti laiku, kaip sumažinti jų išlaidas neaukojant apimties ir kokybės?

Kokie įpročiai turi būti pakeisti ir ko reikia išmokyti tiekėjus?

Kaip už tuos pačius pinigus sukurti savo piliečiams 25 proc. geresnius kelius, parkus ir sistemas ir taip stipriai pagerinti jų kasdienį gyvenimą?

Skaidrės

Video

Comments are closed.