Aleksas Klarmanas

Alex Klarman books

Žymus autorius

Aleksas Klarmanas yra dviejų populiarių knygų bendraautorius:

Release the Hostages: Using Goldratt's Theory of Constraints for Customer Support Management

Yra daugybė knygų apie paslaugas ir klientų aptarnavimą, bet ši atskleidžia temą iš visuotinio visapusiško verslo požiūrio.

Release the Hostages: Using Goldratt's Theory of Constraints for Customer Support Management

TOC verslo romanas apie pardavimus ir pardavimų procesų valdymą. 'Pinigų mašina' pateikia gyvenimišką metodą, kaip vienu metu įvertinti tūkstančius galimybių, rasti klientų ir užbaigti pardavimus.

Pranešimo tema

Kai užsakovas prašo padaryti neįmanomą

Aprašymas

Visą miestą apimančios infrastruktūros statymo ir renovavimo atvejo analizė, Vroclavui (Lenkija) rengiantis UEFA 2012 Europos futbolo čempionato varžyboms.

Rodėsi, jog didžiausias iššūkis bus taikyti TOC ir Kritinės grandinės projektų valdymo metodiką daugybėje atskirų, bet susijusių tradiciškai valdomų (ir tradiciškai užsivėlinusių) projektų. Perduoti šiuolaikinio projektų valdymo “know-how” tūkstančiams žmonių, kurių dalis neturi nė projekto valdymo pagrindų, taip pat nebuvo lengva.

Bet kaip paaiškėjo… problemos slypėjo ne technologijose, bet pasitikėjime!

Pagrindinė problema rengiantis čempionatui buvo tai, kaip kad dažnai pasitaiko, jog skirtingi infrastruktūriniai projekai (viso jų buvo 13) turėjo būti užbaigti per neįtikėtinai trumpą laiką be jokių, net teorinių, galimybių nukelti pabaigos datą.

Prie nuolatinio galvos skausmo dėl technologinių ir logistikos problemų prisidėjo tai, kad atsirado didžiulis nepasitikėjimas tarp investuotojų ir projekto vykdytojų, tarp rangovų ir subrangovų, dauguma kurių dirbo greta vieni kitų sunkiai išsitekdami objektų teritorijose.

Taigi pagrindinis iššūkis buvo atkurti pasitikėjimą tarp investuotojų ir rangovų, įkvėpti projektų vadovams pasitikėjimą (ir suteikti įrankius) surasti sudėtingiausių problemų sprendimus bei išmokyti koordinuojančias komandas spręsti tarp-projektinius konfliktus pagal “win-win” principą. Jau po pirmųjų susitikimų su TOC ekspertais, buvo galima stebėti komandų augantį pasitikėjimą nauda, suteikiama Kritinės grandinės metodikos.

Visa tai kartu sudėjus, įskaitant tikėjimą investuotojų gera valia, pavyko sukurti valdomą daugiaprojektinę aplinką, leidusią visus 13 vėlavusių projektų baigti laiku arba anksčiau laiko.

Santrauka

Mega-projektai prieš didelius projektus.

Įrankiai, skirti valdyti neapibrėžtumą mega-projektuose.

Bendradarbiavimas su investuotojais, rangovais, subrangovais, tiekėjais ir vidinėmis bei išorinėmis kontrolės institucijomis.

Nauda dalyviams

Žinios, kas yra būtina norint sėkmingai dirbti tokio aplinkoje.

Žinios, kaip valdyti susijusius, bet visiškai nepriklausomus projektus.

Žinios, kokius įrankius naudoti valdant, kontroliuojant ir komunikuojant tokioje daugiaprojektinėje aplinkoje.

Projekto autoriai

  • Alex Klarman, Ph.D., Direktorius, Goldratt Institute, Izraelis
  • Lukasz Lorenz, vadovaujantysis partneris, Avit Inc., Lenkija
  • Artur Jozwiak, vadovaujantysis partneris ir programinės įrangos vadovas, Green Smart Concept Inc., Lenkija

Skaidrės

Video

Comments are closed.